תחומי טיפול

 
להלן תחומי הטיפול העיקריים שבהם אני עוסקת:
 
 
טיפול פרטני/אישי
 
 
 

טיפול פרטני/אישי

 
אני מעניקה טיפול פרטני למבוגרים ולמתבגרים בנושאים מגוונים, כגון:
  • דיכאון וחרדה
  • אבל ושכול
  • טראומה ופוסט-טראומה
  • מצבי משבר בחיים
  • הפרעות אכילה
  • שאלות של זהות, ועוד
הטיפול מתבצע תוך פיתוח מיומנויות וכישורים לחיים.
 
 
 
 
 
טיפול בהפרעות קשב וריכוז – ADHD
 
 
 

טיפול בהפרעות קשב וריכוז – ADHD

 
תהליך הטיפול כולל בין היתר:

הכרה בקושי, אבחון של אופן השפעתו על חיי היומיום של המטופל, ולאחר מכן מתבצע אימון קוגניטיבי באמצעות תוכנית הנבנית באופן אישי ופרטני, בהתאם לרמת ה- ADHD של המטופל.
אני שולחת את המטופל עם כלים שאיתם הוא יכול להתמודד עם הפרעת הקשב וריכוז בבית, עד לפגישתנו הבאה.
 
 
 
 
 
טיפול זוגי
 
 
 

טיפול זוגי

 
מוסמכת לטיפול זוגי ומשפחתי מטעם האגודה הישראלית לטיפול משפחתי וזוגי.
בעבודתי אני פוגשת זוגות שחווים התרחקות, בדידות, שחיקה במיניות, בגידה, חוסר התאמה, קשיים בהתמודדות עם לחצי הנישואין וגידול הילדים, קשיים בניהול כלכלת הבית ובחלוקת המטלות ותחושה כללית שמשהו במערכת היחסים "לא עובד".
הטיפול הזוגי מתקיים ביחד עם שני בני הזוג, ומבוסס על שקיפות ביניהם. אני מלמדת את הזוגות כיצד לחזק את האינטימיות ולהפוך את הזוגיות לבריאה ולאופטימית, איך לא להביא את הלחץ בעבודה לזוגיות, איך לתמוך אחד בשני, איך לריב "נכון" ועוד. את שיטות הטיפול אני מתאימה למה שהזוג מתחבר אליו.
 
 
 
 
אחת משיטות הטיפול בתקשורת זוגית היא שיטת האימגו – שיטה טיפולית המורכבת ממכלול תאוריות, טכניקות וגישות בפסיכואנליזה, טכניקות קוגניטיביות והתפתחותיות ותאוריית ההתקשרות. האימגו משמעותו ייצוג היחסים המשמעותיים שחווינו בילדותנו, בדרך כלל עם ההורים. הטיפול באימגו מתאים בעצם לכל הזוגות, אשר מגיעים עם רצון לתקן. אלו יכולים להיות זוגות שעומדים לפני גירושין אולם רוצים לתת עוד צ'אנס ליחסים ביניהם, זוגות שהחיים יחדיו קשים להם ולכן מחליטים ללכת לטיפול, ואף זוגות צעירים הרוצים ללמוד כיצד לתקשר אחד עם השני לפני שעולים על שרטון. נקודת המפתח היא הרצון בטיפול.

אני ממליצה בחום לא לחכות לרגע האחרון. ברגע שאתם מרגישים שמשהו עומד להתפרק או שמשהו לא כשורה, הגיעו אליי לקבלת ייעוץ ראשוני.
 
 
טיפול משפחתי
 
 
 

טיפול משפחתי

 
בטיפול מסוג זה ההסתכלות היא מערכתית. אני מנהלת דיאלוג עם ההורים והילדים סביב סוגיות של תקשורת במשפחה, ילד שמייצג בעיה, דילמות בסמכות ההורית, גבולות במשפחה, בעיות בין-דוריות (שעוברות מדור לדור) ועוד. בתחילה אני פוגשת את ההורים בנפרד ואת הילד שאיתו יש בעיה בנפרד, ולאחר מכן אנו עוברים לעבודה משותפת ולמפגש משפחתי. לעיתים יש עבודה דיאדית בתחום המשפחתי, הכוללת מפגשים בקומבינציות שונות: הילד עם האבא, הילד עם האימא וכו'.

בדרך כלל אני שולחת את מטופליי לביתם עם שיעורי בית וכלים להתמודדות עד לפגישה הבאה. הטיפול מתקיים עד ששורש הבעיה מתגלה, ועד שהבעיה מנוטרלת והמשפחה חוזרת להיות מאוחדת ובעלת סינרגיה ואינטרקציה בריאה וחיובית.
 
 
 
 
 
טיפול בגיל השלישי
 
 
 

טיפול בסוגיות של בני הגיל השלישי

 
הטיפול בבני הגיל השלישי עוסק בסוגיות כגון: פרישה לגמלאות, "הקן המתרוקן" (כאשר הילדים עוזבים את הבית), חרדה, אמנזיה, התמודדות עם ילדים שנשארו בבית, בגידת הגוף, התמודדות עם מחלות כרוניות של הגיל השלישי (כגון אלצהיימר), התמודדות עם בן/בת זוג שאיתנו כבר שנים, חוויית הזוגיות המחודשת ועוד.

כחלק מהטיפול, אני מעניקה ייעוץ גם לילדיו ולקרובי משפחתו של המטופל, ומדריכה אותם כיצד עליהם לתמוך במטופל, לקבל את המצב ולהתמודד איתו.
 
 
 
 
אתם מוזמנים ליצור עמי קשר, כדי לתאם פגישת ייעוץ ולצאת יחד לדרך חדשה!

שלכם,
פנינה מנס